David Klimša - Zewnętrzna i wewnętrzna ochrona odgromowa

Trzecie wydanie tego bardzo poszukiwanego podręcznika oparte jest na drugim wydaniu pliku ČSN EN 62305 i jest aktualizowane zgodnie z normami obowiązującymi w 1. 1. 2020. Autor logicznie i zrozumiale przedstawia ten temat, kładąc duży nacisk na wykorzystanie techniki komputerowej przy projektowaniu zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych zabezpieczeń odgromowych i przepięciowych. Obecnie istnieje szereg programów, które znacznie ułatwiają pracę inżynierom elektrykom, np. przy obliczaniu ryzyka.

Cena brutto: 58,37 zł
Cena netto: 47,46 zł
Dostępny w 3 dni
-+
Kategorie: Książki
Kod produktu: 9788087942659
Gwarancja: 2 Roky
Producent: IN-EL, spol. s r.o.

David Klimša - Zewnętrzna i wewnętrzna ochrona odgromowa

Trzecie wydanie tego bardzo poszukiwanego podręcznika oparte jest na drugim wydaniu pliku ČSN EN 62305 i jest aktualizowane zgodnie z normami obowiązującymi w 1. 1. 2020.

Autor logicznie i zrozumiale przedstawia ten temat, kładąc duży nacisk na wykorzystanie techniki komputerowej przy projektowaniu zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych zabezpieczeń odgromowych i przepięciowych. Obecnie istnieje szereg programów, które znacznie ułatwiają pracę inżynierom elektrykom, np. przy obliczaniu ryzyka.

Standard wykonania każdej części systemu ochrony oferuje kilka wariantów. Żaden z nich nie ma uniwersalnego zastosowania w każdej sytuacji. Niniejsza instrukcja jest przewodnikiem po projektowaniu piorunochronów i ochronników przeciwprzepięciowych. Poprowadzi Was „za rękę” przez poszczególne skrzyżowania i wskaże wady i zalety poszczególnych ścieżek – kierunków. Gdy już zdecydujesz, w którym kierunku chcesz iść, otrzymasz konkretne, praktyczne informacje, których nie musisz zapamiętywać.

Zrozumienie logiki całego systemu jest ważne dla pomyślnego zaprojektowania piorunochronu i ochrony przeciwprzepięciowej. Nie można opracować uniwersalnej procedury, według której można zaprojektować cały system. System ochrony nigdy nie zaprojektuje komputera, w którym umieścimy odpowiedzi na wiele pytań. Każdy dobry system zostanie zaprojektowany przez osobę, która wie, jaki jest jego cel, wie, jak to działa i potrafi sobie wyobrazić, co się stanie, gdy uderzy piorun.

Instrukcja jest podzielona na dwie części.

Pierwsza część dotyczy piorunów i wydarzeń w drodze na ziemię. Również o kalkulacji ryzyka, ale głównie o zewnętrznych LPS, czyli odbiornikach, rurach spustowych, uziemieniu i łączeniu. Wszystko od norm ČSN EN 62305-1 do 3 wyd. 2.

Druga część dotyczy normy ČSN EN 62305-4 wyd. 2 i dodaje wiele praktycznych informacji związanych z instalacją instalacji wewnętrznej, głównie ograniczników przepięć.

W instrukcji założono, że czytelnik ma podstawową wiedzę zarówno z zakresu elektrotechniki teoretycznej, jak i odpowiednich norm. Jego celem nie jest kopiowanie tekstu norm, lecz wyjaśnienie ich postanowień oraz uzupełnienie ich o dodatkowe informacje, które autor uzna za istotne. Jest on jednak uzupełniony szeregiem ilustracyjnych obrazów i tabel.

Na końcu instrukcji znajdują się 4 dodatki:

- przykład raportu z rewizji zewnętrznej ochrony odgromowej (piorunochron),

- przykład raportu z przeglądu wewnętrznego systemu ochrony przed przepięciami,

- praktyczne narzędzie „Ochrona odgromowa zgodnie z plikiem ČSN EN 62305”,

- pomoc praktyczna „Przybliżone wartości rezystancji urządzeń uziemiających w zależności od ich wymiarów i rodzaju gruntu”.

Książka przeznaczona jest dla projektantów, instalatorów i operatorów (w tym techników inspekcyjnych) zewnętrznych i wewnętrznych instalacji odgromowych. Nadaje się również jako podstawowa literatura do kształcenia inżynierów elektryków w liceach i na uczelniach zawodowych, a także do przygotowania inżynierów elektryków do egzaminów i sprawdzania ich kompetencji zawodowych.

  • LICZBA STRON: 128
  • OPRAWA: Oprawa miękka
  • WYMIARY: 160×230 mm
  • WAGA: 193g
  • ISBN: 9788087942659
  • ROK WYDANIA
  • 2020
  • JĘZYK: czeski