František Štěpán - Wyłączniki automatyczne i ochrona łukowa

Ochronniki przeciwprzepięciowe są obecnie powszechnym elementem każdej nowszej instalacji i nikt nie wątpi w ich wkład w zwiększenie bezpieczeństwa przed porażeniem prądem elektrycznym. Aby wybrać odpowiednie typy i z nich korzystać, konieczna jest znajomość kilku podstawowych zasad, które zagwarantują bezproblemową pracę i jednocześnie zapobiegną niepożądanym wyłączeniom. Ta nowa instrukcja jest kontynuacją poprzedniej trzeciej edycji, aby zaktualizować niektóre informacje i została uzupełniona o ochronę przeciwpożarową za pomocą urządzeń chroniących przed łukiem elektrycznym.

Cena brutto: 75,05 zł
Cena netto: 61,02 zł
Dostępny w 3 dni
-+
Kategorie: Książki
Kod produktu: 9788087942109
Gwarancja: 2 Roky
Producent: IN-EL, spol. s r.o.

František Štěpán - Wyłączniki i zabezpieczenia łukoochronne

Ochronniki przeciwprzepięciowe są obecnie powszechnym elementem każdej nowszej instalacji i nikt nie wątpi w ich wkład w zwiększenie bezpieczeństwa przed porażeniem prądem elektrycznym. Aby wybrać odpowiednie typy i z nich korzystać, konieczna jest znajomość kilku podstawowych zasad, które zagwarantują bezproblemową pracę i jednocześnie zapobiegną niepożądanym wyłączeniom.

Ta nowa instrukcja jest kontynuacją poprzedniej trzeciej edycji, aby zaktualizować niektóre informacje i została uzupełniona o ochronę przeciwpożarową za pomocą urządzeń chroniących przed łukiem elektrycznym.

W pierwszych rozdziałach opisano właściwości poszczególnych typów i konstrukcji wyłączników zgodnie z wymaganiami norm produktowych. Ponadto określone są wymagania norm dla instalacji, tak aby było jasne, w jakich warunkach mają być stosowane wyłączniki różnicowoprądowe. Po tych podstawowych informacjach zamieszczono zalecenia dotyczące doboru odpowiednich typów w poszczególnych zastosowaniach. Aktualizacja dotyczy głównie zmian w zastosowaniu typów wrażliwych na różne rodzaje prądów różnicowych, które dziś dotyczą nie tylko bardziej skomplikowanych zastosowań przemysłowych, ale w coraz większym stopniu dotykają również zwykłych instalacji domowych.

W porównaniu z poprzednią edycją zaktualizowano wymagania norm, dodano informacje dotyczące doboru typu A, B, F oraz zastosowania w szczególnych przypadkach. Podręcznik zawiera również przegląd wymagań dotyczących pomiarów podczas uruchamiania i rewizji.

Na koniec znajduje się bardzo przydatny opis różnych przyczyn problemów w przypadkach, gdy instalacja RCD nie działa zgodnie z oczekiwaniami. Zalecane rozwiązania powinny zawierać odpowiedzi na większość praktycznych pytań.

Oddzielną część niniejszej instrukcji stanowi zabezpieczenie przed wystąpieniem pożaru za pomocą urządzeń do ochrony przed łukiem elektrycznym, które są znane pod skrótem AFDD (ang. Arc Fault Detection Device). Jest to urządzenie wypełniające lukę w obecnie dostępnych zabezpieczeniach z ochronnikami przeciwprzepięciowymi. Obowiązujące dziś normy elektrotechniczne zalecają ich stosowanie szczególnie w instalacjach domowych oraz miejscach zagrożonych pożarem od materiałów palnych. Ponieważ jest to niedrogie rozwiązanie zwiększające ochronę życia i mienia ludzkiego, kwestią czasu jest zastosowanie go we wszystkich przypadkach, dla których zostało opracowane. Doświadczenia z krajów, w których są one stosowane od wielu lat, jednoznacznie potwierdzają ich zalety.

Niniejsza instrukcja jest przeznaczona dla ogółu społeczeństwa elektrotechnicznego i zakładamy, że nie tylko elektrycy i studenci kierunków elektrotechnicznych, ale także technicy rewizjoniści i projektanci znajdą w niej coś dla siebie.