Testo 310 II - Zestaw analizatora spalin z drukarką

ico Promocja
ico Nowość
ico Darmowa dostawa
img

Dokładność pomiaru, konfigurowalny wyświetlacz pomiarowy, opcja pomiaru równoległego, intuicyjna obsługa, solidna obudowa, połączenie z aplikacją testo Smart: nasz analizator spalin testo 310 II oferuje wszystko, czego inżynierowie i technicy grzewczy potrzebują do praktycznej pracy z systemami grzewczymi.

Cena brutto: 4 489,50 zł
Cena netto: 3 650,00 zł
Cena katalogowa: 4 690,08 zł
Zaoszczędzisz: 5%
Dostępność: 1 szt

Darmowa dostawa na zamówienia powyżej 550 zł

-+
Kategorie: Analizatory spalin
Kod produktu: 0563 3105
Gwarancja: 2 lata
Producent: Testo
Ciekawe alternatywy 
ico Promocja
ico Polecamy
ico Darmowa dostawa
-12 %
Testo 310 II - Zestaw analizatora spalin dla początkujących
3 465,93 zł
3 087,30 zł brutto
Dostępność: 1 szt
3 883,88 zł brutto
Dostępność: 1 szt
6 639,21 zł
6 079,12 zł brutto
Dostępność: 1 szt
10 072,25 zł brutto
Dostępność: 1 szt

Testo 310 II - Zestaw analizatora spalin z drukarką

Dokładność pomiaru, konfigurowalny wyświetlacz pomiaru, możliwość pomiaru równoległego, intuicyjna obsługa, trwała obudowa, połączenie z aplikacją testo Smart: nasz analizator gazów spalinowych Testo 310 II oferuje wszystko, czego potrzebują inżynierowie i technicy ogrzewania do praktycznej pracy przy systemach grzewczych.

Wiarygodne badania instalacji grzewczych analizatorem spalin Testo 310 II dla początkujących

Oprócz prostego interfejsu użytkownika, kompaktowy analizator gazów spalinowych oferuje również menu z czterema zintegrowanymi menu do pomiaru gazów spalinowych, ciągu, CO w środowisku i ciśnienia. Wszystkie wyniki pomiarów są wyraźnie wyświetlane na wyświetlaczu graficznym o wysokiej rozdzielczości i można je również konfigurować.

Jeśli zajdzie taka potrzeba, podczas pomiaru będziesz mieć wolne ręce – analizator spalin Testo 310 II możesz przymocować do metalowych powierzchni, np. do palnika, wykorzystując magnesy znajdujące się z tyłu urządzenia. Nie jest to jednak jedyna praktyczna funkcja: aplikacja testo Smart umożliwia sterowanie i konfigurowanie urządzenia za pomocą funkcji zdalnego sterowania.

Sprytnie zaprojektowana, wytrzymała konstrukcja do pracy w trudnych i zanieczyszczonych środowiskach, szybkie zerowanie czujnika w ciągu 30 sekund, łatwo wymienny filtr sondy i szybko opróżniający się zbiornik kondensatu sprawiają, że analizator gazów spalinowych jest optymalnym narzędziem dla techników obiektu.

W razie potrzeby zmierzone wyniki można przesłać przez Bluetooth® do szybkiej drukarki Testo i wydrukować bezpośrednio na miejscu lub przesłać je e-mailem.

Inżynierowie i technicy ciepłownicy, którzy uruchamiają i konserwują systemy ciepłej wody i ogrzewania domowego, potrzebują niezawodnego i trwałego urządzenia pomiarowego, za pomocą którego mogą z łatwością przeprowadzać pomiary, takie jak analizy gazów spalinowych. Nowe urządzenie Testo 310 II zapewnia indywidualne wsparcie w codziennych pomiarach i ułatwia codzienną pracę.

  • Równoczesny, indywidualny pomiar i wyświetlanie wszystkich istotnych mierzonych parametrów (O2, CO, CO2, temperatura gazów spalinowych i otoczenia, środowisko CO, ciąg i ciśnienie). Możliwość konfiguracji wyświetlacza za pomocą aplikacji testo Smart App
  • Bieżące dodatkowe pomiary za pośrednictwem aplikacji testo Smart App (np. ciśnienie gazu, przepływ i temperatura).
  • Łatwe i intuicyjne sterowanie menu
  • Cyfrowa dokumentacja, przesyłanie danych i zarządzanie danymi klientów za pośrednictwem aplikacji testo Smart App

Aplikacje

Pomiar ciągu kominowego w przewodzie kominowym

Pomiar ciągu kominowego jest w rzeczywistości pomiarem różnicy ciśnień. Ta różnica ciśnień powstaje pomiędzy dwoma oddzielnymi miejscami o różnej temperaturze. Powoduje to przepływ w celu wyrównania ciśnienia. W urządzeniach spalających tę różnicę ciśnień nazywa się ciągiem kominowym. Mierzy się ją pomiędzy spalinami a otaczającym powietrzem przez otwór kontrolny w rdzeniu spalin.

  • Aby spaliny mogły bezpiecznie opuścić komin, w przypadku kotłów pracujących z podciśnieniem musi istnieć różnica ciśnień (ciąg kominowy).
  • Gdy ciąg jest zbyt duży przez dłuższy czas, wzrasta średnia temperatura spalin, a co za tym idzie również straty kominowe. Skuteczność spada.
  • Gdy ciąg jest niski przez długi czas, podczas spalania brakuje tlenu i powstaje sadza lub tlenek węgla. Zmniejsza to również wydajność.

Pomiar CO w kotłowni

Tlenek węgla (CO) to trujący gaz, bezbarwny, bezwonny i pozbawiony smaku. Powstaje w wyniku niepełnego spalania paliw zawierających węgiel (TO, gaz ziemny, paliwa stałe itp.). CO przechodzi przez płuca do krwiobiegu, gdzie preferencyjnie wiąże się z hemoglobiną i w ten sposób hamuje transport tlenu we krwi, co prowadzi do śmierci przez uduszenie. Dlatego też konieczne jest regularne monitorowanie narażenia na CO w okolicach kotłów oraz w miejscach uczęszczanych (w naszym przypadku jest to miejsce zainstalowania systemu spalania do podgrzewania ciepłej wody użytkowej).

Pomiar parametrów gazów spalinowych z palników gazowych (CO, O2, temperatura...)

Pomiar emisji systemu grzewczego służy do określenia emisji substancji zanieczyszczających w spalinach (np. tlenku węgla CO) oraz energii cieplnej utraconej przez gorące spaliny. W niektórych krajach pomiar gazów spalinowych jest wymagany prawnie. Ma to dwa główne cele:

  • najmniejszy możliwy ładunek substancji zanieczyszczających do atmosfery oraz
  • najefektywniejsze wykorzystanie energii

Nie wolno przekraczać zalecanej ilości substancji zanieczyszczających na jednostkę objętości spalin i straty energii.

Oficjalne pomiary dokonywane są w normalnej pracy (tj. obciążeniu w jakim sprzęt normalnie pracuje). Za pomocą sondy lambda (sonda jedno- lub wielootworowa) pomiar dokonywany jest w rdzeniu (w środku przekroju rury, a nie na krawędzi) rury łączącej kocioł z kominem/czopem . Zmierzone wartości można zapisać w analizatorze gazów spalinowych i wydrukować lub później przenieść do komputera.

Pomiar przeprowadza technik podczas uruchomienia lub po czterech tygodniach przez kominiarza podczas regularnego przeglądu.

Pomiar ciśnienia na palniku (ciśnienie dyszy, ciśnienie gazu...)

Sprawdzenie ciśnienia gazu na palniku to jeden ze standardowych pomiarów w konserwacji domowych systemów grzewczych. Ciśnienie mierzone jest podczas przepływu gazu i w stanie spoczynku. Ciśnienie dynamiczne, zwane także ciśnieniem wlotowym, oblicza się na podstawie ciśnienia przepływającego gazu i ciśnienia statycznego gazu. Jeżeli ciśnienie dynamiczne wykracza poza dopuszczalny zakres od około 18 do 25 mbar, nie wolno regulować kotła i nie wolno go uruchamiać. W przypadku oddania do użytku palnik może działać nieprawidłowo, mogą wystąpić uderzenia, a w końcu awaria, która skutkuje wyłączeniem palnika i tym samym awarią instalacji grzewczej.

Zakres dostawy

  • Analizator gazów spalinowych Testo 310 II do pomiaru O2, CO, hPa i °C
  • drukarka
  • papier termiczny
  • dziennik wyjściowy fabryki
  • sonda 180 mm ze stożkiem
  • wąż silikonowy do pomiaru ciśnienia
  • 5 filtrów cząstek
  • walizka